Reh4Mat

Usztywnienia

SZYNY ORTOPEDYCZNE
Szyna 1X
Szyna ortopedyczna 1X to szyna jednoosiowa z bardzo zaawansowanym zegarem pozwalającym na regulację ruchomości zabezpieczonego stawu w zakresie od -10 do 90 stopni; regulacji kąta zgięcia stawu, regulacji kąta wyprostu stawu, blokady stawu w zadanym kącie. Zegar szyny ma konstrukcję jednoosiową a jej ramiona posiadają wykonane z tworzywa peloty wyposażone w regulację ich wysokości bez użycia żadnych narzędzi. Również regulacje kątów zgięcia i wyprostu stawu kolanowego odbywają się bez użycia narzędzi, co zdecydowanie poprawia ergonomie użytkowania aparatu ortopedycznego. Zegar szyny posiada zabezpieczenia nie pozwalające na przypadkową lub nieuprawnioną zmianę kąta stawu. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D.
Szyna SAFE HIP
SZYNA SAFE HIP - to lekka, uniwersalna i bardzo mocna szyna ortopedyczna przeznaczona do ortez stawu biodrowego. Szyna doskonale nadaje się to stosowania po operacjach stawu biodrowego, kontroluje zarówno kąt zgięcia stawu biodrowego jak i odwiedzenie kończyny dolnej. Szyna została wykonana z bardzo mocnego stopu aluminium i stali wysokogatunkowej co gwarantuje prawidłowe i pewne zabezpieczenie pooperacyjne stawu biodrowego. Zarówno górne jak i dolne ramie szyny zostało wyposażone w peloty 3D, które wykonano z bardzo mocnego tworzywa sztucznego o nazwie ABS. Kosz biodrowy posiada regulację wysokości co pozwala na łatwe ustawienie zegara ortopedycznego na wysokości stawu biodrowego. Dodatkowo kosz biodrowy posiada regulację szerokości oraz bardzo mocne przednie zapięcie realizowane na obrotowych klamrach szybkozłącznych. Dolne obejmy udowe 3D zostały również wykonane z ABS i także podsiadają regulację wysokości oraz rotacji kończyny. Dodatkowo peloty przyśrodkowe uda posiadają stabilizator wewnętrznej części kolana zabezpieczający przed przypadkowym wykoślawieniem zabezpieczonej kończyny. Obejma udowa jest zapinana również na obrotowe klamerki szybkozłączne, co gwarantuje perfekcyjne dopasowanie się taśm obwodowych do każdego kształtu uda. Zarówno elementy peloty udowej jak i elementy kosza biodrowego zostały wyposażone w miękkie termoformowane poduszki 3D, doskonale odciążające wyrób od ciała pacjenta, a kanały w nich wykonane pozwalają na migrację powietrza, dzięki czemu skóra pacjenta po operacji zostaje właściwie dotleniana, co przyspiesza proces leczenia. Dodatkowo poduszki 3D posiadają funkcje odcinania w celu dopasowania wyrobu do wymiarów ciała danego pacjenta. Zegar szyny został dodatkowo wzmocniony, w którym jako blokady kątów użyto specjalnie wzmocnionych wkrętów imbusowych, co gwarantuje pewność stabilizacji ustawionego kąta, nawet przy ciężkich i otyłych pacjentach. Zegar posiada pełną blokadę wyprostu oraz regulację kąta zgięcia i wyprostu w każdej możliwej konfiguracji w zakresie kątowym: 0, 15, 45, 60, 80, 100 i 125 stopni. Blokada kątowa jest pewna i nie może być zmieniona przypadkowo lub przez nieuprawnioną osobę dzięki temu, że do jej zmiany niezbędny jest klucz imbusowy. Szyna dodatkowo posiada posiada również regulację odwiedzenia/przywiedzenia kończyny dolnej od -10 do 25 stopni, dzięki czemu ustawienie to staje się niezwykle precyzyjne, nie spotykane w takiej formie w konkurencyjnych wyrobach na rynku. Odwiedzenie kończyny realizowane jest przy użyciu specjalnie odwiedzanej krzywki, dzięki temu regulacja ta wytrzymuje bardzo duże obciążenia. Realizację funkcji odwiedzenia umożliwia zastosowanie wzmocnionego metalowego zawiasa znajdującego się bezpośrednio nad zegarem ortopedycznym.
Szyna Joint Flex Control
SZYNA JOINT FLEX CONTROL - to lekka, uniwersalna i bardzo mocna szyna ortopedyczna przeznaczona do ortez stawu biodrowego. Szyna doskonale nadaje się to stosowania po operacjach stawu biodrowego, kontroluje zarówno kąt zgięcia stawu biodrowego jak i odwiedzenie kończyny dolnej. Szyna została wykonana z bardzo mocnego stopu aluminium i stali wysokogatunkowej co gwarantuje prawidłowe i pewne zabezpieczenie pooperacyjne stawu biodrowego. Zarówno górne jak i dolne ramie szyny zostało wyposażone w peloty 3D, które wykonano z bardzo mocnego tworzywa sztucznego o nazwie ABS. Kosz biodrowy posiada regulację szerokości oraz bardzo mocne przednie zapięcie. Dolne obejmy udowe 3D zostały również wykonane z ABS i podsiadają regulację wysokości . Obejma udowa jest zapinana również na klamerki obrotowe, co gwarantuje perfekcyjne dopasowanie się taśm obwodowych do każdego kształtu uda. Zarówno elementy peloty udowej jak i elementy kosza biodrowego zostały wyposażone w miękkie termoformowane poduszki 3D, doskonale odciążające wyrób od ciała pacjenta, a kanały w nich wykonane pozwalają na migrację powietrza, dzięki czemu skóra pacjenta po operacji zostaje właściwie dotleniana, co przyspiesza proces leczenia. Dodatkowo poduszki 3D posiadają funkcje odcinania w celu dopasowania wyrobu do wymiarów ciała danego pacjenta. Zegar szyny został dodatkowo wzmocniony, w którym jako blokady kątów użyto specjalnie wzmocnionych wkrętów imbusowych, co gwarantuje pewność stabilizacji ustawionego kąta. Zegar posiada pełną blokadę wyprostu oraz regulację kąta zgięcia i wyprostu w każdej możliwej konfiguracji w zakresie kątowym: 0, 20, 45, 70, 90, 110 i 125 stopni. Szyna dodatkowo posiada posiada również regulację odwiedzenia i przywiedzenia kończyny dolnej w zakresie od -10 do 25 stopni, dzięki czemu ustawienie to staje się niezwykle precyzyjne, niespotykane w takiej formie w konkurencyjnych wyrobach na rynku. Blokada kątowa odwiedzenia jest pewna i nie może być zmieniona przypadkowo lub przez nieuprawnioną osobę dzięki temu, że do jej zmiany niezbędny jest klucz imbusowy. Odwiedzenie kończyny realizowane jest przy użyciu specjalnego zawiasu wykonanego z tworzywa sztucznego zbrojonego włóknem węglowym, dzięki czemu regulacja ta wytrzymuje bardzo duże obciążenia.
Szyna jednoosiowa 1RP
Szyny 1RP to jednoosiowe szyny ortopedyczne, przeznaczone do pracy w bardzo ciężkich warunkach i pozwalające na przeniesienie dużych obciążeń. Szyny tego typu, przede wszystkim stosuje się w ortezach stawu kolanowego, w których niezbędna jest mocna stabilizacja boczna stawu kolanowego i precyzyjna regulacja jego ruchomości. Stosuje się je w ortezach przeznaczonych dla pacjentów o dużej wadze lub dla użytkowników wykorzystujących je ekstremalnie. Ramiona szyn wykonane są z wysokiej jakości utwardzonej stali, pokrytej na gorąco trwałą powłoką proszkową co powoduje, że są one bardzo mocne i obojętna na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Zegary szyn wykonane są z bardzo mocnej i twardej stali w której wycięto odpowiedni system otworów, wykonano odpowiednie gwinty i zabezpieczono je również farbą proszkową na gorąco. Szyny są wodoodporne i można stosować je w środowisku mokrym oraz wilgotnym. Zegary szyn posiadają blokadę przeciwprzeprostną stawu,  blokadę zgięcia: 30, 50, 70  stopni, oraz blokadę wyprostu: 0, 20 stopni. Regulacja kątowa realizowana jest za pomocą mocnych, utwardzonych wkrętów cylindrycznych, które wkręca się w miejsca gwintowane, oznaczonych konkretnymi wartościami kątów które chcemy zablokować. W szynie 1RP można blokować nie tylko kąty zgięcia stawu kolanowego oraz kąty jego wyprostu, ale również pożądany zakres ruchu stawu. Do każdej ortezy wyposażonej w szyny 1RP dodawany jest bezpłatnie klucz imbusowy służący do realizacji tych ustawień. Taki sposób regulacji  zegarów w szynach ortopedycznych uniemożliwia ingerencję w ich ustawienia przez osoby nieupoważnione, nie posiadające stosowanego klucza. Spodnia część zegara przystosowana jest do dopięcia do niej  miękkiej anatomicznej poduszki wykonanej w technologii 3D separującej zegar od kolana. Ramiona szyn poruszają się na stalowych cynkowanych nitach, a w celu zapobiegnięcia przed ich zatarciem, zastosowano w tych miejscach specjalne ślizgacze teflonowe. Taka konstrukcja zegarów szyn ortopedycznych zapewnia ich bezobsługowe funkcjonowanie, nie trzeba ich również smarować i konserwować. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie. UWAGA: Jeżeli w wyrobie występują dwie szyny ortopedyczne, to zawsze na zegarach obu szyn należy dokonać identycznego ustawienia katów zgięcia i wyprostu ruchomości stawu. Nie zastosowanie się do tej zasady będzie skutkowało utratą gwarancji na wyrób.
Szyna dwuosiowa 2RP
Szyny 2RP to dwuosiowe szyny ortopedyczne, które podczas zginania dokładnie odzwierciedlają ruch występujący w stawie kolanowym podczas chodu, przez co  ich zegary nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Szyny 2RP to wzmocnione dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm przegubowy, którego głównym elementem są wodziki poruszające się po torach parabolicznych. Szyny tego typu, przede wszystkim stosuje się w ortezach stawu kolanowego, w których niezbędna jest mocna stabilizacja boczna stawu kolanowego i precyzyjna regulacja jego ruchomości. Ramiona szyn wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium, pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową co powoduje, że są one bardzo lekkie, a ich powierzchnia jest obojętna na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Zegary szyn wykonane są z bardzo mocnej i twardej blachy kwasoodpornej w której wycięto odpowiedni system otworów, wykonano odpowiednie gwinty i zabezpieczono je również farbą proszkową na gorąco. Szyny są wodoodporne i można stosować je w środowisku mokrym oraz wilgotnym. Zegary szyn posiadają blokadę przeciwprzeprostną stawu,  blokadę zgięcia:  0 , 10 ,30,40, 60, 75, 90  stopni, oraz blokadę wyprostu: 10, 20, 30, 40 stopni. Regulacja kątowa realizowana jest za pomocą specjalnych, utwardzonych wkrętów imbusowych, które wkręca się w miejsca gwintowane, oznaczonych konkretnymi wartościami kątów które chcemy zablokować. W szynie 2RP można blokować nie tylko kąty zgięcia stawu kolanowego oraz kąty jego wyprostu, ale również pożądany zakres ruchu stawu. Do każdej ortezy wyposażonej w szyny 2RP dodawany jest bezpłatnie klucz imbusowy służący do realizacji tych ustawień. Taki sposób regulacji  zegarów w szynach ortopedycznych uniemożliwia ingerencję w ich ustawienia przez osoby nieupoważnione, nie posiadające stosowanego klucza. Spodnia część zegara posiada owalny kształt pozwalający na dopięcie miękkiej anatomicznej poduszki wykonanej w technologii 3D separującej zegar od kolana. Wszystkie ruchome elementy szyn poruszają się na stalowych cynkowanych nitach i w celu zapobiegnięcia przed ich zatarciem, zastosowano w tych miejscach specjalne ślizgacze teflonowe. Taka konstrukcja zegarów szyn ortopedycznych zapewnia ich bezobsługowe funkcjonowanie, nie trzeba ich również smarować i konserwować. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie. UWAGA: Jeżeli w wyrobie występują dwie szyny ortopedyczne, to zawsze na zegarach obu szyn należy dokonać identycznego ustawienia katów zgięcia i wyprostu ruchomości stawu. Nie zastosowanie się do tej zasady będzie skutkowało utratą gwarancji na wyrób.
Szyna 3
Szyna (3) to trzyosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób niemal idealny zbliżony jest do anatomicznego ruchu stawu kolanowego, przez co w czasie pracy nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Szyny tego typu przede wszystkim stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego, gdy niezbędna jest duża stabilizacja boczna stawu. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje że są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Standardowo szyny te występują w długości 390 mm. Szyny nie posiadają regulacji ruchomości stawu. Na przegub szyny montuje się specjalne miękkie tunele odciążające szynę od ciała pacjenta. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
Szyna 2RA Precision
Szyny 2RA Precision to dwuosiowe szyny anatomiczne, które podczas zginania dokładnie odzwierciedlają ruch występujący w stawie kolanowym, przez co w czasie pracy nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Szyny 2RA to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm przegubowy, którego głównym elementem są wodziki poruszające się po torach parabolicznych. Szyny tego typu przede wszystkim stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego w przypadkach, gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia, niezbędna jest duża stabilizacja boczna stawu. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje że są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Szyny anatomiczne posiadają blokadę przeciwprzeprostną, blokadę kąta zgięcia w 30, 55, 75, 95 i 110 stopni oraz wyprostu w 15 i 75 stopni. Regulacja ta realizowana jest za pomocą specjalnych wkrętów – do każdego wyrobu dodawany jest odpowiedni klucz imbusowy niezbędny do wykonania tej czynności. Sposób regulacji kąta zgięcia, zabezpiecza przed niepożądanym regulowaniem zegara przez osoby nieupoważnione. Standardowo szyny występują w długościach 290 i 390 mm. Konstrukcja i wygląd szyny została przez nas opatentowana w Unii Europejskiej. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
Szyna 2R z mechanizmem przeciwprzeprostnym
Szyny ortopedyczne 2R, to najmocniejsze i najbardziej rozbudowane szyny ortopedyczne w ofercie firmy Reh4Mat. Szyny posiadają mechanizm dwuosiowy i są wyposażone w mechanizm zębatkowy oraz przeciwudarowy amortyzator wyprostu. Szyny wykonane są ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, dodatkowo zabezpieczonego trwałą powłoką proszkową. Dzięki takiej konstrukcji szyny są lekkie, a zarazem wystarczająco sztywne i odporne na wodę i pot pacjenta. Posiadają zegary do precyzyjnej regulacji ruchomości stawu co 20 stopni, realizowanej za pomocą specjalnych stalowych nitów. Dodatkowo zegar posiada zewnętrzną klapkę z tworzywa sztucznego, zabezpieczającą nity przed przypadkowym wypadnięciem, oraz nieuprawnioną regulacją przez pacjenta. Od strony wewnętrznej zegar posiada owalne przypięcie velcro, umożliwiające przymocowanie do zegara anatomicznie ukształtowanych miękkich poduszek 3D odciążających i stabilizujących bocznie staw kolanowy. Mechanizm dwuosiowy szyny ortopedycznej jest najbardziej zbliżony do anatomicznego ruchu stawu kolanowego, dzięki czemu orteza w trakcie użytkowania nie przemieszcza się na kończynie, przez co bardzo precyzyjnie kontroluje kąt zgięcia i wyprostu stawu. Mechanizm zębatkowy dodatkowo wspomaga zgięcie i wyprost szyny oraz zawsze ustawia jej ramiona symetrycznie. Używając szyny należy zawsze blokować kąty zgięcia i wyprostu na obu ramionach symetrycznie, gdyż inaczej zostanie uszkodzony mechanizm zębatkowy. Bardzo istotnym elementem szyny 2R jest przeciwudarowy amortyzator wyprostu zabezpieczający kolano przez przeprostem i tłumiący staw kolanowy, absorbując wstrząsy i amortyzując tkanki stawu.
Szyna 2R
Szyny 2R – to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób optymalny zbliżony jest to anatomicznego ruchu stawu kolanowego. Szyny tego typu przede wszystkim stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego w przypadkach gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia niezbędna jest duża stabilizacja boczna stawu. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje że są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych nitów co 20 stopni, przy czym bardzo istotnym jest fakt, by zawsze pamiętać o zablokowaniu żądanych kątów na obu osiach zegara. Szyny wyposażone są w specjalne owalne dekielki wykonane z tworzywa sztucznego, które zapobiegają wypadaniu nitów z gniazd kątowych oraz zabezpieczają przed niepożądanym regulowaniem zegara przez osoby nieupoważnione. Standardowo szyny występują w długościach 290, 380, 390, 470 i 530 mm, wyroby z szynami dłuższymi posiadają dodatkową funkcję stabilizacji bocznej stawu kolanowego. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
Szyna 2
Szyny ( 2 ) to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób optymalny zbliżony jest do anatomicznego ruchu stawu kolanowego. Szyny tego typu przede wszystkim stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego w przypadkach, gdzie niezbędna jest duża stabilizacja boczna stawu. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje że są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Standardowo szyny występują w dwóch długościach 290 i 390 mm, wyroby z szynami dłuższymi posiadają dodatkową funkcję stabilizacji bocznej stawu kolanowego. Standardowo szyny posiadają specjalnie ukształtowany wkład silikonowy, który stabilizuje szynę na kończynie pacjenta i dodatkowo odciąża staw kolanowy. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
Elastyczne amortyzatory ortopedyczne
Elastyczne amortyzatory ortopedyczne posiadają konstrukcję resorową, a wykonano je z wysokiej jakości stopów metalu i tworzyw sztucznych i zamontowano w uchwytach jako pakiety. Tak spakietowane amortyzatory montowane są w skrajne peloty wykonane z tworzywa oraz przelotkę środkową, które zawsze są doszywane do elementu miękkiego ortezy. Dzięki takiej konstrukcji szyny gwarantują niespotykaną wręcz stabilizację boczną stawu, oraz cechują się płynnym anatomicznym sposobem zginania, dzięki czemu orteza nie przesuwa się na kończynie.
Szyna 1RE
Szyny ( 1RE ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w aparatach stawu kolanowego, aparatach kończyny górnej oraz ortezach stawu biodrowego. Cechą charakterystyczną tych szyn oprócz szerokiego zakresu regulacji kąta zgięcia co 15 stopni jest to, iż istnieje też regulacja przeprostu zabezpieczonego stawu w zakresie: -15 i -30 stopni. Szyny cechują się doskonałą stabilizacją boczną zabezpieczonego stawu oraz bardzo niską wagą. Zegar zastosowany w tych szynach ortopedycznych skonstruowany jest w taki sposób, iż zmiana kąta zgięcia i wyprostu odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi, a dodatkowy system zabezpieczający uniemożliwia zmianę kąta przez osoby nieupoważnione. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium oraz tworzywa sztucznego z dodatkiem włókien węglowych, co powoduje że są one lekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu. Konstrukcja i wygląd szyny została przez nas opatentowana w Unii Europejskiej. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
Szyna 1R orthodesign pediatryczna
Szyna ortopedyczna 1R orthodesign, to nowatorskie podejście do tematyki szyn ortopedycznych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Innowacyjność szyny polega na tym, że w zegarze o średnicy nie przekraczającej 30 mm, zastosowaliśmy regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Dodatkowym atutem szyny jest to, że regulacja odbywa się nie przy użyciu wkrętów imbusowych, jak to się odbywało w poprzedniej generacji szyny, lecz za pomocą wkładanych stalowych nitów, które dla ułatwienia wyjmowane są z gniazd kątowych przy użyciu załączonego do szyn magnesu. Wisienką na torcie jest pierścień blokujący, który dzięki systemowi zapadkowemu nie pozwoli na samoczynne przestawienie się wcześniej ustawionego kąta. W ortezach kolana szyny mają odsadzenie goleniowe, co pozwala na bardziej precyzyjne dopasowanie ortezy kolana, a co za tym idzie dokładniej realizują regulację ruchomości stawu, w pozostałych wyrobach zaś, ortezy mają formę prostą. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
Szyna 1R orthodesign
Szyna ortopedyczna 1R orthodesign, to nowatorskie podejście do tematyki szyn ortopedycznych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Innowacyjność szyny polega na tym, że w zegarze o średnicy nie przekraczającej 30 mm, zastosowaliśmy regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Dodatkowym atutem szyny jest to, że regulacja odbywa się nie przy użyciu wkrętów imbusowych, jak to się odbywało w poprzedniej generacji szyny, lecz za pomocą wkładanych stalowych nitów, które dla ułatwienia wyjmowane są z gniazd kątowych przy użyciu załączonego do szyn magnesu. Wisienką na torcie jest pierścień blokujący, który dzięki systemowi zapadkowemu nie pozwoli na samoczynne przestawienie się wcześniej ustawionego kąta. W ortezach kolana szyny mają odsadzenie goleniowe, co pozwala na bardziej precyzyjne dopasowanie ortezy kolana, a co za tym idzie dokładniej realizują regulację ruchomości stawu, w pozostałych wyrobach zaś, ortezy mają formę prostą. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
Szyna 1R mini
Szyny ( 1R mini ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w ortezach dziecięcych oraz w ortezach dla dorosłych w których szyny zamykane są w wyrobie w specjalnych kieszeniach bocznych. Stosuje się je również w przypadkach gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia i wyprostu, liczy się niska waga wyrobu. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, że są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych wkrętów imbusowych co 15 stopni – do każdego wyrobu dodawany jest odpowiedni klucz imbusowy niezbędny do wykonania tej czynności. Standardowo szyny występują w długościach 250, 280 i 380 mm. Dodatkowym atutem szyny jest to, że regulacja odbywa się przy użyciu wkrętów imbusowych, co zabezpiecza przed nieuprawnioną zmianą kąta stawu. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
Szyna 1R
Szyny ( 1R ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego oraz kończyny górnej, w przypadkach gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia i wyprostu zbędna jest duża stabilizacja boczna stawu, liczy się natomiast bardzo niska waga wyrobu. Ze względu na niską wagę z powodzeniem stosowane są we wszystkich ortezach dla dzieci. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z dodatkiem włókien węglowych, co powoduje że są one lekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych wkrętów imbusowych co 15 stopni – do każdego wyrobu dodawany jest odpowiedni klucz imbusowy niezbędny do wykonania tej czynności. Standardowo szyny występują w długościach 250, 280, 380, 470 i 530 mm. Konstrukcja i wygląd szyny zostały przez nas opatentowane w Unii Europejskiej. Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Pobierz instrukcję regulacji szyny
Szyna 1 Slim
Szyna 1 Slim, to najcieńsza szyna ortopedyczna będąca w ofercie Reh4Mat. Szyna wykonana jest z nierdzewnej stali sprężynowej o bardzo małej grubości. Przegub szyny wykonano z dwóch nierdzewnych pierścieni, z zamontowaną w nich blokadą przeciwprzeprostną. Ramiona szyny mają obłe zakończenia zabezpieczone tworzywem w celu wyeliminowania ryzyka urazu skóry pacjenta. Szyny przeznaczone są głownie do stosowania w ortezach dziecięcych stawu kolanowego i łokciowego.
Szyna 1
Szyny ( 1 ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w ortezach stawu kolanowego oraz ortezach kończyny górnej w przypadkach, gdy wymagana jest stabilizacja boczna stawu, a nie jest potrzebna regulacja jego ruchomości. Ze względu na niską wagę z powodzeniem znajdują zwolenników wśród pacjentów, szczególnie wśród osób starszych. Wykonane są z wysokiej jakości, stopu aluminium, co powoduje że są one lekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu. Każda z nich posiada blokadę przeciwprzeprostną, utrzymującą szynę w wyproście w kącie zgięcia 5 stopni. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.
System 2RA-ACL Precision
System 2RA-ACL Precision pozwala na kontrolę wielopłaszczyznowego ruchu w stawie kolanowym bezpośrednio po urazie, nie dopuszczając do dalszego zaburzenia funkcji stawu oraz pozwalając na utrzymanie właściwej aktywności ruchowej. System ten składa się z dwóch szyn 2RA i podkolanowych pasków napinających i blokujących nadmierny przesuw względem siebie nasady kości udowej i piszczelowej w płaszczyźnie strzałkowej, występujący w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego (objaw szufladkowy przedni). Szyny policentryczne 2RA, wyposażone są w mechanizm przegubowy, którego głównym elementem są wodziki poruszające się po torach parabolicznych. Umożliwia on utrzymanie zawiasów w osi zgięcia stawu kolanowego podczas fizjologicznego zginania stawu kolanowego (zgięcie z przesuwem). Szyny anatomiczne posiadają blokadę przeciwprzeprostną 15 i 75 stopni i blokadę zgięcia; 30, 55, 75, 95 i 110 stopni oraz blokadę pełnego wyprostu. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych wkrętów (do każdego wyrobu dodawany jest odpowiedni klucz imbusowy niezbędny do wykonania tej czynności). Podkolanowy mechanizm napinający dodatkowo stabilizuje staw kolanowy i zapobiega nadmiernemu przesunięciu przynasady bliższej kości piszczelowej do przodu (objaw występujący w przypadku częściowego lub całkowitego uszkodzenia ACL). Ortezy z systemem 2RA-ACL powinny być stosowane bezpośrednio po przebytych urazach stawu kolanowego z częściowym lub całkowitym uszkodzeniem ACL i używane do czasu wykonania ewentualnego zabiegu rekonstrukcji (w celu wyeliminowania ryzyka ewentualnego pogłębienia skutków urazu). Ortezy z systemem 2RA-ACL mogą stosować również osoby nie decydujące lub nie kwalifikujących się do zabiegów rekonstrukcji ACL. Pozwalają na znaczną poprawę wydolności i estetyki chodu, w wielu wypadkach pozwalają nawet na rekreacyjne uprawianie sportów, pomimo istniejącej klinicznie niestabilności stawu kolanowego. Konstrukcja i wygląd szyny (systemu) została przez firmę Reh4Mat opatentowana w europejskim Urzędzie Patentowym OHIM.

Zasada działania mechanizmu napinającego podudzie

Pobierz instrukcję regulacji szyny 2RA  
USZTYWNIENIA METALOWE
Fiszbiny spiralne
Nasze fiszbiny ortopedyczne wykonane są z cienkiego sprężynowego drutu, zwiniętego w formę sprężyny i spłaszczonego. Stosujemy fiszbiny o różnej szerokości i różnej grubości drutu co decyduje o sile ich stabilizacji. Każda fiszbina ma zamontowane dwa specjalnie wyprofilowane okucia zapobiegające uszkodzeniu ortezy. Fiszbiny w sposób galwaniczny są zabezpieczone antykorozyjnie poprzez proces cynkowania, a więc są odporne na wodę, wilgoć i pot. Wyroby wyposażone w nie mogą być prane bez konieczności ich wymontowywania z ortezy. Nasze fiszbiny ortopedyczne pracują w każdym kierunku doskonale dopasowując się do ciała użytkownika oraz posiadają pamięć kształtu, dzięki której zawsze powracają do pierwotnego kształtu. Funkcja ta powoduje, że fiszbiny w ortezie tak samo stabilizują kończynę opuchniętą bezpośrednio po urazie, jak i po zejściu opuchlizny.
PŁASKIE
Stalki aluminiowe płaskie
Stalki aluminiowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium gwarantującego właściwą sztywność przy ich minimalnej wadze. Posiadają zaokrąglone końcówki zapobiegające uszkadzaniu ortez oraz występują w różnych wariantach szerokości i grubości. Poprzez właściwy dobór szerokości i grubości stalek aluminiowych definiuje się poziom stabilizacji wyrobu ortopedycznego. Stalki mogą występować w formie wstępnie wyprofilowanej lub płaskiej. Nie dostosowują się one do kształtu ciała pacjenta, wymagane jest indywidualne dopasowanie ortezy poprzez właściwe dogięcie stalek aluminiowych w wyrobie. Dzięki tej funkcji można korygować ustawienie postawy ciała pacjenta lub zabezpieczonego stawu.
Stalki ortopedyczne płaskie
Stalki ortopedyczne w formie płaskiej montowane są w wyrobach ortopedycznych jako miejscowe usztywnienie, nie wymagają profilowania ani doginania.
PROFILOWANE
Stabilizator ramowy
Rama gorsetu Jewetta została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Rama posiada regulację wysokości ramy, regulację jej szerokości zarówno w biodrach, jak i w klatce piersiowej. Regulacja jest bardzo prosta i wykonuje się ją przy użyciu klucza imbusowego dostarczonego do wyrobu. Dodatkowo ramę wyposażono w odciążającą pelotę piersiową, która posiada konstrukcje wahliwą, ułatwiającą jej właściwe ustawienie. Rama posiada również regulację kątową obręczy miednicznej. Posiada również boczny napinacz, za pomocą którego uzyskuje się właściwą kompresję wyrobu pomiędzy ramą i pelotą lędźwiową. Po właściwym doborze rozmiaru gorsetu, wymagane jest precyzyjne dogięcie ramy, w celu osiągnięcia pożądanego ustawienia kręgosłupa pacjenta. Operacja ta może być przeprowadzona tylko i wyłącznie przez uprawnionego lekarza lub terapeutę.
Usztywnienie kciuka
Usztywnienia kciuka stosowane są do produkcji niektórych typów ortez nadgarstka, zostały wykonane ze stali, wyoblone, wstępnie wyprofilowane anatomicznie i wyposażone w ażurowy stabilizator kciuka. Usztywnienia montowane są w elementy miękkie ortez nadgarstka do specjalne w specjalnie do tego przygotowane kanały. W celu zabezpieczenia usztywnień przed szkodliwym działaniem potu i wody, zostały one ocynkowane. Bardzo ważną kwestią jest fakt, aby usztywnienia kciuka zostały tylko uformowane wstępnie, w celu umożliwienia przymierzenia pacjentowi ortezy, po właściwym doborze jej rozmiaru, wymagane jest precyzyjne dogięcie stabilizatora, w celu uzyskania pożądanego przez lekarza lub terapeutę ustawienia kciuka pacjenta.
Usztywnienia stawu skokowego
Usztywnienia stawu skokowego zostały wykonane z bardzo twardego elastycznego drutu, zostały anatomicznie wyprofilowane i ocynkowane w celu ochrony go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Usztywnienie w celu właściwego odciążenia od ciała zostało zamontowane pomiędzy dwie peloty odciążające. Kształt i miejsce zamontowania usztywnienia w ortezie, bardzo dobrze stabilizuje staw skokowy i zabezpiecza przy tym użytkownikowi dość duży zakres swobody, dzięki czemu doskonale nadaje się do uprawiania sportu.
Szyna haluksa
Usztywnienie do ortez haluksa zostało wykonane ze stali i odpowiednio wyprofilowane i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, zostało ocynkowane lub pokryte trwałą powłoką proszkową. Posiada otwór odciążający haluxa, co bardzo poprawia komfort użytkowania wyrobu. Dzięki sztywności szyny i zastosowaniu pasków obwodowych, duży paluch stopy jest właściwie pozycjonowany w ortezie.
Szyna elewacyjna kończyny górnej
Szyna elewacyjna została wykonana z drutu sprężynowego, została anatomicznie wyprofilowana, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta zostało pokryte trwałą powłoką proszkową. Składa się z dwóch części połączonych trwałym przegubem. W celu dopasowania stelaża do prawej lub lewej kończyny należy go rozdzielić obie części w miejscu przegubu i przełożyć na drugą stronę. Szyna montowana jest do wnętrza ortezy elewacyjnej kończyny górnej, jako jej usztywnienie. Do ortezy jest montowany również kątowy regulator odwiedzenia kończyny od tułowia.
Szyna derotacyjna
Szyna Brauna została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Szyna posiada boczne peloty stabilizujące, regulację grzbietową stopy z jej blokadą, oraz regulację kątową realizowaną za pomocą trójkątnego stabilizatora. Szyna jest wyposażona w miękkie wyścielenie poliuretanowe z kanałami napowietrzającymi skórę pacjenta.
Szkieletowy stabilizator tułowia
Szkieletowy stabilizator tułowia do bardzo innowacyjna konstrukcja, która składa się z kilku elementów stabilizujących połączonych w jedną całość. Zestaw ten składa się ze stabilizatora kręgosłupa połączonego z koszem biodrowym i podpaszkami. Wszystkie te elementy posiadają regulacje długości wysokości i szerokości, co pozwala na precyzyjne dopasowanie stelaża do ciała pacjenta. Stelaż te składa się z aluminium, stali i blach sprężynowych i w całości został pokryty trwałą powłoką proszkową, która jest przyjazna dla skóry pacjenta.
Strzemię kolanowe z napinaczem
Strzemię kolanowe z napinaczem zostało wykonane ze specjalnie ukształtowanej i ocynkowanej cienkiej rurki stalowej, do której domontowywany jest napinacz i opaska podkolanowa. Napinacz również został ocynkowany i składa się z dwóch zacisków oraz zestawu specjalnie dobranych i zaprojektowanych speżyn rozciaganych o dużym skoku.
Stelaż aluminiowy z elementem rotującym
Stelaż biodrowy wykonany jest z miękkiej blachy aluminiowej połączonej ze stabilizatorem ramienia. Kosz biodrowy stelaża wyposażony jest w pas obwodowy pozycjonujący wyrób na ciele pacjenta, a stabilizator ramienia wyposażony jest w szynę dzięki której można bezstopniowo ustawić poziom rotacji kończyny głównej względem tułowia. Stelaż w całości został pokryty trwałą powłoką proszkową obojętna dla skóry pacjenta.
Stelaż aluminiowy na dłoń i przedramię
Stelaż aluminiowy składa się ze stalowego rdzenia i miękkich blach aluminiowych podatnych na ich kształtowanie w celu nadania im właściwego kształtu. Stelaż składa się z części dłoniowej ze stabilizatorem kciuka oraz z części przedramienia. Zestaw nie jest malowany, gdyż jest przeznaczony do montażu pomiędzy dwoma warstwami pianki. Stelaż dostarczany jest pacjentowi w wersji płaskiej i to lekarz lub fizjoterapeuta dokonuje ukształtowania stabilizatora do kształtu kończyny poprzez jego odpowiednie doginanie bez użycia narzędzi.
Stelaż aluminiowy
Aluminiowy stelaż z wycięciami doprowadzającymi powietrze, jest elementem usztywniającym do produkcji ortez dłoniowo nadgarstkowych. Stelaż posiada funkcję swobodnego profilowania, dzięki czemu zarówno wszystkie palce jak i nadgarstek pacjenta mogą zostać ustawione pod dowolnymi kątami. Bardzo ważną kwestią jest fakt, aby usztywnienie po wstępnej przymiarce wyrobu, zostało precyzyjnie ustawione, w celu uzyskania pożądanego przez lekarza lub terapeutę ustawienia palców i nadgarstka pacjenta.
Stalki ortopedyczne profilowane
Profilowane stalki ortopedyczne zostały wykonane ze specjalistycznej taśmy sprężynowej o różnych szerokościach i grubościach, w wersji docelowo wyprofilowanej do ciała pacjenta. Ich konstrukcja pozwala na dopasowanie się ich do ciała, dlatego nie wymagają docelowo ostatecznego doginania, jak ma to miejsce w przypadku stalek aluminiowych. Stalki zostały zabezpieczone farbą proszkową w kolorze białym, a ich końce zostały zaokrąglone i dodatkowo zabezpieczone tworzywem sztucznym aby nie przebiły tunelu w którym zostały zamontowane.
Stalki aluminiowe profilowane, stabilizatory kręgosłupa
Są to szyny i stalki ortopedyczne o różnej grubości i szerokości które zostały wykonane z różnych rodzajów stopów aluminium. Wszystkie te szyny i stalki przed zamontowaniem do danej ortezy zostały wstępnie wyprofilowane co pozwala na przymiarkę wyrobu do ciała konkretnego pacjenta. Dla poprawnego działania wyrobu powinny one jednak zostać docelowo precyzyjnie dogięte do ciała pacjenta przez lekarza ortopedę, fizjoterapeutę lub technika ortopedę. Tylko takie działanie gwarantuje prawidłowe zabezpieczenie i wsparcie ciała pacjenta.
Aluminiowa wkładka usztywniająca
Aluminiowa wkładka usztywniająca wykonana jest z miękkiego plastycznego aluminium, które przeznaczone jest do zaszywania w elemencie miękkim ortezy. Wkładka jest bardzo podatna na kształtowanie mechaniczne bez użycia narzędzi, dzięki temu doskonale stabilizuje właściwe fragmenty ortezy.
Stabilizator piersiowy
Stabilizator piersiowy stosowany jest w najbardziej zaawansowanych technologicznie wysokich sznurówkach ortopedycznych TLSO, jako uzupełnienie stabilizatora kręgosłupa. Wyrób składa się z peloty łonowej wykonanej z ABS, połączonej z aluminiowym stelażem z regulacją jego długości oraz pelotą piersiową. Pelota łonowa zamocowana jest w kieszeni przedniego zapięcia sznurówki i posiada wykonany z tworzywa regulator wysokości stelaża, który się reguluje bez użycia narzędzi. Pelota piersiowa jest połączona ze stelażem w sposób wahliwy, dzięki czemu bardzo precyzyjnie dopasowuje się do ciała pacjenta. Dodatkowo posiada ona zamontowane dwie obrotowe klamerki pozwalające na zamontowanie pasów naramiennych oraz taśmy welcro pozwalające na zamontowanie miękkiej poduszki odciążającej pelota od ciała. W celu redukcji masy, wyrób został wykonany z aluminium i odpowiednio ukształtowany w celu podniesienia jego sztywności. Dodatkowo został pokryty na gorąco trwała powłoka proszkową, która jest obojętna dla skóry pacjenta.
Stabilizator kręgosłupa
Stabilizator kręgosłupa to innowacyjny sposób stabilizacji całego kręgosłupa, który został wstępnie anatomicznie wyprofilowany, wykonany ze specjalnego stopu aluminium oraz pokryty trwałą powłoką proszkową w celu zabezpieczenia go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Stabilizator posiada ażurowe wycięcia doprowadzające powietrze do skóry pacjenta oraz wyprofilowania odciążające przyczepy mięśni kręgosłupa. Stabilizator posiada dodatkowo wycięcia na taśmy lub gumy stabilizujące element usztywniający w gorsecie. Po właściwym doborze rozmiaru wyrobu, wymagane jest precyzyjne dogięcie stabilizatora, w celu osiągnięcia pożądanego ustawienia kręgosłupa pacjenta. Operacja ta może być przeprowadzona tylko i wyłącznie przez uprawnionego lekarza lub terapeutę.
Stabilizator kciuka
Usztywnienie kciuka zostało wykonane z drutu sprężynowego, anatomicznie wyprofilowane i w celu ochrony go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta zostało pokryte trwałą powłoką proszkową. W części usztywnienia stykającej się z kciukiem zamontowano osłonę z tworzywa sztucznego. Na usztywnieniu montowany jest pasek obwodowy z funkcją szczepną, stabilizujący kciuk. Usztywnienie jest opcjonalnym wyposażeniem niektórych ortez nadgarstka.
Stabilizator elewacyjny
Stabilizator elewacyjny z kątową regulacją, jest stosowany w ortezach elewacyjnych kończyny górnej do ustawiania kąta odwiedzenia kończyny od ciała. W celu redukcji wagi, detal został wykonany z aluminium i zabezpieczony farbą proszkową. Stabilizator posiada elementy velcro pozwalające na szybkie przypięcie go do ortezy po jej wypraniu. Posiada on wykonane z tworzywa zawiasy pozwalające na ustawienie kąta stabilizatora w zakresie: 0, 15, 30, 60, 75, 90 stopni. W celu zabezpieczenia wyrobu przed przypadkowym przestawieniem ustawionego kąta, zastosowano zasadę, polegającą na konieczności jednoczesnego wciśnięcia dwóch przycisków zmieniających kąt przegubu.
Regulowany stelaz kręgosłupa
Zestaw składa się z dwóch elastycznych pelot wykonanych z ABS, do których domontowano regulatory do szyn kregosłupowych, z dwóch szyn kregosłupowych z otworami regulacyjnymi oraz z klamerek obrotowych do mocowania pasów stabilizujących. Szyny kregosłupowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium który dodatkowo został pokryty trwała powłoką proszkową obojętna dla skóry pacjenta.
Rama przednio-tylna
Wyjątkowo mocne ramy z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie. Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż orteza jest obojętna na działanie wody oraz potu pacjenta.
Rama przednio-przednia
Wyjątkowo mocne ramy z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie. Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż orteza jest obojętna na działanie wody oraz potu pacjenta.
Łyżki nadgarstków
Łyżki nadgarstkowe, to specjalnie ukształtowane usztywnienie odzwierciedlające ukształtowanie tej części ciała od spodu. Posiadają one wsparcie śródręcza oraz przedramienia. Wykonane są ze specjalnie usztywnionego aluminium oraz w zależności od przeznaczenia posiadają różne rozmiary, różne kształty, różną szerokość i grubość. Ich końce są mocno zaokrąglone co skutecznie zabobiega przebiciu tunela w którym zostały zamontowane.
Łuska metalowa
Ażurowa łuska przedramienia i dłoni została wykonana ze stopu aluminium w wersji ażurowej i pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Składa się ona z części przedramienia oraz części dłoniowej ze stabilizacją wszystkich palców włącznie z kciukiem. Obie części połączone są za sobą przegubem z regulacją kąta przywiedzenia i odwiedzenia dłoni. Łuska została wstępnie wyprofilowana, w celu umożliwienia przymierzenia jej pacjentowi, jednakże po dobraniu właściwego jej rozmiaru, należy ją precyzyjnie dopasować w celu uzyskania pożądanego ustawienia palców dłoni i kciuka, jej odwiedzenia oraz właściwego dopasowania kształtu przedramienia. Łuska nie funkcjonuje samodzielnie, wymagane jest do niej stosowanie miękkiej wyściółki z pasami obwodowymi, które są standardowym wyposażeniem tych wyrobów.
Anatomicznie wyprofilowane łyżki dłoniowe
Szyna została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Posiada ona element stabilizujący przedramię oraz dłoń. Jej elementy połączono przegubem wykonanym z tworzywa sztucznego i wyposażono go blokadę regulacji kąta zgięcia i wyprostu dłoni. Szyna montowana jest w element miękki ortezy kończyny górnej i nie wymaga profilowania do ciała pacjenta. Należy tylko ustawić w szynie pożądany kąt dłoni względem przedramienia.
Anatomiczna łyżka nadgarstka
Anatomiczne łyżki nadgarstka to usztywnienia dedykowane na prawą i lewą rękę. Ich konstrukcja cechuje się tym, że posiadają usztywnienie nadgarstka i przedramienia oraz anatomiczne podparcie dłoniowe, które zostało tak ukształtowane aby ominąć mięśnie kłębu kciuka, co zdecydowanie poprawia komfort użytkowania ortezy w nią wyposażonej.
Aluminiowy stelaż kręgosłupa
Stelaż kręgosłupa został wykonany ze specjalnego stopu aluminium i anatomicznie ukształtowany do kształtu kręgosłupa. Wyrób posiada anatomiczny kształt, otwory na kręgosłupie oraz klamry obrotowe pozwalające na spięcie ze stelażem pasów mocujących. Stelaż został pokryty trwałą powłoką proszkową odporną na pot i wodę oraz przyjazną dla skóry pacjenta.
USZTYWNIENIA Z TWORZYWA
PŁASKIE
Fiszbiny ortopedyczne z płyty ABS
Fiszbiny ortopedyczne o różnych szerokościach, grubościach i kształtach wycinane są z płyt ABS. Ich rolą nie jest usztywnienie ortezy w celu podtrzymania zabezpieczonego stawu lub innej części ciała, lecz zapobieżenie marszczeniu się i niekontrolowanemu przemieszczaniu się dzianin, z których wykonana została dana orteza.
Fiszbiny plastikowe
Fiszbiny plastikowe występują w różnych szerokościach i grubościach, wykonane są z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, takich jak poliamid, ABS czy akryl, a cechy te decydują o ich sztywności. Dzięki takiej konstrukcji są odporne na wodę, wilgoć i pot. Wyroby wyposażone w nie mogą być prane bez konieczności ich wymontowywania z ortezy. Nasze fiszbiny plastikowe pracują tylko w jednym kierunku doskonale stabilizują bocznie zabezpieczoną część ciała dopasowując się jednocześnie do niego oraz posiadają pamięć, dzięki której zawsze powracają do pierwotnego kształtu. Funkcja ta powoduje, że fiszbiny w ortezie tak samo stabilizują kończynę opuchniętą bezpośrednio po urazie, jak i po zejściu opuchlizny. Nie podlegają one możliwości doginania i korygowania przez to postawy ciała lub zabezpieczonego stawu.
Pelota brzuszna
Pelota brzuszna sznurówki ortopedycznej wykonana jest z płyty ABS. Posiada anatomiczny kształt z zaokrąglonymi rogami i wzdłużne wycięcia, dzięki którym bardzo łatwo się kształtuje w osi poziomej i zachowuje dużą sztywność w osi pionowej. Taka konstrukcja powoduje, że orteza łatwo dopasowuje się do odcinka brzusznego pacjenta i dzięki pionowym wycięciom skóra pacjenta oddycha ponieważ doprowadzane jest do niej świeże powietrze.
Pelota lędźwiowa
Peloty lędźwiowe niskie i wysokie wykonane są w technologii wtrysku polietylenowego. Na pelotach umieszczono przetłoczenia w kształcie kręgów kręgosłupa, dzięki czemu nie naciska na kręgosłup tylko odciąża przyczepy mięśni grzbietu. Na wyrobie umieszczono logo producenta i ścieżkę dla szwu. Peloty usztywniają odcinek lędźwiowy lub lędźwiowo – piersiowy kręgosłupa, odciążają przyczepy mięśni i stabilizują gumy kompresyjne sznurówek.
Pelota lędźwiowa z ABS
Niska (LSO) pelota lędźwiowa i wysoka (TLSO) pelota lędźwiowo-piersiowa, zostały wykonane z ABS. Peloty są miękkie, łatwo dostosowują cię do ciała usztywniając właściwy dla danej peloty odcinek kręgosłupa. Peloty wykonane są w kliku rozmiarach i stosowane są w sznurówkach ortopedycznych, jako ich główny element usztywniający. Peloty posiadają płynny, bezstopniowy system nadawania im kształtu, wraz z jego pełną stabilizacją, wykonany z taśm z zapięciami velcro. Taśmy na bocznych elementach peloty pozwalają na ustawienie takiego kształtu pelot, który będzie stabilizował tułów pacjenta po obu jego stronach. Taśma środkowa w niskiej pelocie LSO, ustawia odpowiedni poziom lordozy lędźwiowej, natomiast taśma środkowa w wysokiej pelocie TLSO, ustawia odpowiedni poziom lordozy lędźwiowej oraz kifozy piersiowej. Peloty posiadają dodatkowo wewnętrzne zapięcia velcro pozwalające na zamocowanie do pelot miękkich poduszek odciążających, które separują peloty od ciała pacjenta.
Peloty biodrowe
Peloty biodrowe wykonane są z tworzywa ABS. Ich celem jest skuteczne odciążenie pasów kompresyjnych w ortezie miednicy. Dzięki nim, duża siła oddziaływania pasów na ciało pacjenta rozkładana jest na zdecydowanie większej powierzchni, przez co nacisk miejscowy na ciało jest znacznie mniejszy. Peloty posiadają wycięcia ażurowe oraz przelotki do prowadzenia pasów kompresyjnych. Na jednej z ortez znajduje się również wycięcie w którym montuje się gniazdo do paska zębatego, dzięki czemu nie odstaje on od wyrobu i nie przeszkadza w jego użytkowaniu.
Peloty z płyty ABS
Zestaw składa się z dwóch elastycznych pelot wykonanych z ABS, do których domontowano regulatory do szyn kregosłupowych, z dwóch szyn kregosłupowych z otworami regulacyjnymi oraz z klamerek obrotowych do mocowania pasów stabilizujących. Szyny kregosłupowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium który dodatkowo został pokryty trwała powłoką proszkową obojętna dla skóry pacjenta.
Płyta termoplastyczna
Płyty termoplastyczne występują w różnych kształtach i wykonane są z ażurowej płyty niskotemperaturowej. Płyty te uzyskują elastyczność już przy temperaturze 60 stopni C, dzięki czemu można ją aplikować bezpośrednio na ciało pacjenta. Po zmniejszeniu się temperatury płyty poniżej temperatury 60 stopni płyta się usztywnia i pozostaje w kształcie jaki wyprofilowano. Płyta posiada pamięć i po kolejnym nagrzaniu wraca do wcześniejszego kształtu. Ortezy wyposażone w płyty termoplastyczne, to najwyższa generacja ortez ortopedycznych, które dzięki właściwościom płyt idealnie dopasowują się do ciała pacjenta.
Usztywnienia z płyty ABS
Usztywnienia z cienkiej płyty ABS, to bardzo lekkie usztywnienia, które zabezpieczają właściwy kształt ortezy w konkretnych jej miejscach, natomiast nie usztywniają poszczególnych części ciała pacjenta. Orteza posiada właściwy kształt obwodowy, ale nie posiada funkcji kompensacyjno – usztywniającej zabezpieczonych stawów i innych zabezpieczonych części ciała.
Usztywnienie do gorsetu na skoliozę
Elementy usztywniające do gorsetu BOA do leczenia skolioz zostały zaprojektowane i wykonane z ABS. Do usztywnień mocowane są poszczególne elementy BOA systemu kompresyjnego ortezy. Struktura usztywnień jest bardzo mocna wzdłużnie – nie rozciągają się pod działaniem dużych sił wzdłużnych, natomiast bardzo łatwo odkształcają się poprzecznie, dzięki czemu doskonale dopasowują się do ciała.
Usztywnienie stawu skokowego
Pelota stawu skokowego została wykonana z płyty ABS. Posiada anatomiczny kształt i wzdłużne wycięcia, dzięki którym bardzo łatwo się kształtuje w osi poziomej i zachowuje dużą sztywność w osi pionowej. Taka konstrukcja powoduje, że orteza skokowa łatwo dopasowuje się do kształtu podudzia, a dzięki pionowym wycięciom skóra pacjenta oddycha ponieważ doprowadzane jest do niej świeże powietrze. Pelota posiada również otwory, przez które przepleciona jest sznurówka ortezy, dzięki czemu sznurowanie jest skuteczne i pewne.
Wkładka podeszwowa
Wkładka ortezy wykonana jest z płyty ABS i występuje w wielu rozmiarach w wersji prawej i lewej. Dzięki sztywności wkładki stopa jest unoszona podeszwowo na całej powierzchni. Profilowana tylna łuska wykonana jest z płyty polietylenowej, łatwo dopasowuje się do kształtu kończyny i usztywnia ortezę w tylnej części, dzięki czemu kołnierz ortezy nie zsuwa się w dół w trakcie chodu.
PROFILOWANE
Dziecięce peloty ramienia i przedramienia
Dziecięcy system stabilizacji kończyny górnej składa się z szyn ortopedycznych z zegarem regulującym ruchomość stawu łokciowego, z uchwytem dłoniowym oraz z funkcją regulacji długości szyn. Do szyn domontowano regulowane peloty przedramienia i ramienia do których zamontowano zapięcia Velcro umożliwiające dopięcie do nich miękkich odciążających poduszek 3D.
Łuska dłoniowa
Pełne usztywnienie ortezy dłoniowej to unikatowe rozwiązanie wykonane z ABS. Usztywnienie jest anatomicznie wyprofilowane i występuje na prawą i lewą rękę. Posiada system wycięć na elastyczne pasy stabilizujące każdy palec oddzielnie oraz nadgarstek. Od spodu dłoni wykonano system perforacji dzięki której dłoń jest wentylowana.
Łuska kończyny górnej
Łuska kończyny górnej została wykonana w formie ażurowej z dwóch anatomicznie uformowanych płyt ABS połączonych ze sobą zawiasem łokciowym. Do łuski domontowano klamry obrotowe ułatwiające układanie się pasów obwodowych na kończynie. Do łusek zamontowano również metalowe elementy z regulacją miejsca mocowanie śruby rzymskiej służącej do utrzymania właściwej redresji kończyny górnej. Od wewnątrz łusek doklejono zapięcia Velcro umożliwiające dopięcie do łusek od wewnątrz miękkich poduszek 3D.
Łuska na opadającą stopę
Łuska na opadającą stopę występuje w różnych rozmiarach na prawą i lewą nogę. Łuska składa się z wkładki podeszwowej, szyny spiralnej oraz peloty goleniowej. Łuska została wykonana z włókna węglowego miejscowo wzmocnionego cevlarem. Do peloty goleniowej zamontowano klamry obrotowe ułatwiające układanie się tylnego pasa na powierzchni mięśnia brzuchatego łydki.
Łuska podrzepkowa
Rama ortezy podrzepkowej została wykonana z płyty ABS i wyprofilowana anatomicznie. Do ramy zamontowano cztery obrotowe klamerki, które pozwalają na doskonałe dopasowanie pasków obwodowych do kończyny. Rama może być podgrzana opalarką i dopasowana indywidualnie do każdego pacjenta. Do ramy od wewnątrz doklejone są grippery velcro pozwalające na dopięcie od wewnątrz poduszek odciążających 3D.
Łuski barkowe
System łusek barkowych to anatomicznie wyprofilowane łuski ortopedyczne 3D wykonane z cienkiego ABS, który z łatwością dopasowuje się do kształtu kończyny. Zestaw składa się z zewnętrznej i wewnętrznej łuski ramienia. W łuskach zamontowano klamry obrotowe oraz system wycięć na pasy obwodowe. Od wewnątrz łuski posiadają zapięcia Velcro, pozwalające na dopięcie do nich od spodu miękkich poduszek odciążających 3D.
Łuski stabilizujące
Anatomiczne łuski stawu skokowego wykonywane są metodą wtrysku tworzyw sztucznych z ABS. Łuski posiadają różne rozmiary i występują jako usztywnienia na prawą i lewą nogę oraz jako wewnętrzne i zewnętrzne. Stosuje się je do konstruowania różnego typu ortez stawu skokowego. Ortezy zawierające te łuski cechują się dużą skutecznością zabezpieczenia stawu skokowego. Łuski mogą być wszywane do elementu miękkiego ortezy lub mogą występować jako element zewnętrzny. Do łusek można domontowywać klamerki, śruby i inne elementy ortez. Można do nich doklejać również elastyczne elementy szczepne pozwalające na dopinanie do nich taśm i miękkich poduszek odciążających 3D lub poduszek pneumatycznych.
Peloty ramienia i przedramienia
System stabilizacji kończyny górnej składa się z szyn ortopedycznych z zegarem regulującym ruchomość stawu łokciowego, z regulowanym uchwytem dłoniowym oraz z funkcją regulacji długości szyn. Do szyn domontowano regulowane peloty przedramienia i ramienia do których zamontowano zapięcia Velcro umożliwiające dopięcie do nich miękkich odciążających poduszek 3D.
Peloty stabilizujące
Peloty stabilizujące wykonane z ABS są częścią systemu zewnątrz szkieletowego ortezy HKAFO. Zostały anatomicznie wyprofilowane i posiadają bardzo szerokie zakresy regulacji ich szerokości i obwodów oraz zestawy klamer obrotowych. Dodatkowo do systemu należą również zewnętrzne i przyśrodkowe szyny ortopedyczne z regulacją ich długości oraz z systemem uchwytów dłoniowych dla opiekuna. Zawiera również aluminiowe sandały o regulacji ich długości i szerokości. Posiada zegary ortopedyczne z regulacją ruchomości stawów; skokowych, kolanowych i biodrowych. Wszystkie peloty z tworzywa posiadają doklejone zapięcia Velcro umożliwiające dopięcie do nich miękkich poduszek odciążających 3D.
Peloty uda
Elementy usztywniające do kończyn dolnych to wykonane metodą termoformowania peloty udowe i peloty podudzia oraz szyny ortopedyczne z zegarem kolanowym regulującym kąt zgięcia i wyprostu stawu. Zestaw posiada możliwość regulacji długości oraz wycięcia na poprowadzenie pasów obwodowych. Do pelot od wewnątrz można dopiąć miękkie poduszki odciążające 3D.
Półwkładka podeszwowa
Półwkładka podeszwowa wykonana jest z płyty ABS i jest ona dodatkowym elementem stabilizującym staw skokowy i zabezpieczającym go przed skręceniem. Użytkownik obciążając ciężarem własnego ciała wkładkę, uniemożliwia przesuniecie się jej w bucie, i dzięki temu, mocne taśmy boczne przymocowane do niej stabilizują staw skokowy i znacznie ograniczają możliwość wystąpienia urazu stawu.
Profilowane usztywnienie
Stabilizator z przegubem skokowym
Szyna palca
Szyny palcowe to proste ortezy usztywniające stawy śródręczno-paliczkowe poszczególnych palców dłoni. Szyna została wykonana z ABS i wstępnie wyprofilowana do kształtu palców. Na szynie zamontowano zapięcia Velcro do których dopina się elastyczne taśmy obwodowe palców i śródręcza.
Szyna palców ręki
Element usztywniający palce w ortezie dłoniowej składa się w paliczków wykonanych metodą wtrysku z poliamidu i stali nierdzewnej. Zestaw ten posiada system regulacji kątowej poszczególnych paliczków, umożliwiając w ten sposób pożądane ustawienie palców dłoni. Element ten został tak skonstruowany aby można zamontować go w elemencie miękkim ortezy dłoniowej.
Wkładka usztywniająca kciuk
Wkładka usztywniająca kciuk została wykonana z anatomicznie wyprofilowanego ABS. Wkładka została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby można ją zamontować wewnątrz ortezy dłoniowej. Usztywnia ona kciuk i utrzymuje go w odwiedzeniu.
Szyna 1R Orthodesign pediatryczna
FLOW MOTION Technology
To zaawansowane aluminiowe szyny z innowacyjnym zawiasem, zapewniającym anatomiczne odzwierciedlenie ruchu stawu kolanowego. Należy pamiętać, że staw kolanowy to nie tylko izolowany ruch zgięcia i wyprostu. Jako staw zawiasowy, staw kolanowy pozwala przede wszystkim na ruch wzdłuż jednej osi w zakresie zgięcia i wyprostu kolana w płaszczyźnie strzałkowej, ale umożliwia również niewielką rotację przyśrodkową podczas zgięcia i ostatniego etapu wyprostu kolana, a także rotację boczną podczas „odblokowywania” kolana.

Nowoczesne szyny FLOW MOTION Technology powstały z myślą o jak najlepszym odzwierciedleniu anatomicznego ruchu stawu kolanowego. Biorąc pod uwagę fizjologiczne właściwości stawu, ortezy wyposażone w szyny FLOW MOTION Technology nie tylko wspierają kolano w trakcie jego zgięcia i wyprostu, ale także utrzymują stały kontakt powierzchni stawowych uda i podudzia, co umożliwia zachowanie naturalnych ruchów rotacyjnych stawu oraz wspiera kolano w każdym fizjologicznym zakresie.

Zastosowanie 4-osiowego mechanizmu przegubowego odzwierciedla anatomiczny ruch kolana, a przemieszczające się względem siebie wkładki zegara, zgodnie z zasadą czteropasmowego połączenia, zapewniają stały kontakt powierzchni stawowych w pełnym fizjologicznym zakresie kolana i skutecznie redukują ryzyko uszkodzeń i urazów.
Scroll to Top