System cieśni nadgarstka – CTSyndrome
Zespół cieśni nadgarstka to najczęstsza neuropatia uciskowa spotykana w gabinetach lekarskich. Spowodowana jest uciskiem nerwu, który biegnie wzdłuż kanału nadgarstka. Najczęstszą przyczyną pojawienia się cieśni jest zapalenie pochewki ścięgna zginaczy, reumatoidalne zapalenie stawów, ciąża, amyloidoza oraz bezpośredni ucisk, spowodowany niekorzystną pozycją nadgarstka.
Zespół cieśni nadgarstka objawia się bólem, drętwieniem, osłabieniem ręki i parestezją, promieniującą do kciuka, palca wskazującego, środkowego i serdecznego.
Najlepszym sposobem na zwalczanie zespołu cieśni nadgarstka jest stosowanie ortezy, wyposażonej w stalkę anatomiczną.
Natomiast, wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że stosując tradycyjną ortezę nadgarstka, pogarszają swój stan! Bezpośredni ucisk, który dostarcza stalka, powoduje pogłębienie problemu i zwiększenie dolegliwości bólowych. Co więcej pacjent, który nigdy nie miał zespołu cieśni nadgarstka, stosujący zwykłą ortezę z powodu np. złamania w obrębie nadgarstka, po kilkutygodniowym okresie unieruchomienia stawu i ciągłej kompresji troczka, w większości przypadków zacznie cierpieć z powodu cieśni.
Dlatego, niezmiernie ważne jest stosowanie ortez nadgarstka z odciążeniem kanału nadgarstka.
REH4MAT, jako lider w dziedzinie zaopatrzenia ortopedycznego, wprowadził do większości swoich ortez rozwiązanie o nazwie CTSyndrome. Jest to specjalna pelota, umieszczona na stalce i zabezpieczająca kanał nadgarstka przed bezpośrednim uciskiem oraz zapewniająca swobodny przepływ impulsów elektrycznych w nerwie pośrodkowym.
Zatem, nieważne czy cierpisz na neuropatię uciskową lub złamania kości w obrębie nadgarstka – wybierając ortezę nadgarstka wyposażoną w anatomiczną stalkę, zawsze szukaj tych modeli oznaczonych znakiem CTSyndrome.
To pozwoli uniknąć Ci późniejszych dolegliwości bólowych, spowodowanych nadmiernym uciskiem kanału nadgarstka.
System CTSyndrome występuje w następujących modelach:
AS-NX-01
AS-NX-02
AM-OSN-L-01
AM-OSN-L-02
AM-OSN-U-01
AM-OSN-U-02
AM-OSN-U-03
AM-OSN-U-04
AM-OSN-U-05
AM-OSN-U-06
AM-OSN-U-07
AM-OSN-U-16